A kontrolling kifejezést a vállalatok jellemzően a pénzügyi eredmények és mutatók követésére használják.
Kutatásaink sora mutatja, hogy minden vállalat életében eljön az a pillanat, az a a felismerés, hogy a nyereségeség növeléséhez szükséges az egyes funkciók hatékonyságát alaposabb elemzés alá venni, az adatok halmazából struktúrált módon vezetői információt létrehozni. A magas költségű ellátási lánc és logisztika hatékonyságának leírásához szükséges a logisztikai kontrolling bevezetése, melyben örömmel segítünk ügyfeleinknek, tekintettel arra, hogy ezen területnek szakértői vagyunk.
Amikor megkérdezünk egy vállalati vezetőt, hogy írja le a logisztikai tevékenységük hatékonyságát, jellemzően általánosságban 1-3 mutatót említenek.
Egy autó vezetésénél 8-10 mutatót, visszajelző rendszert használunk, hogy elérjük célunkat. Egy komplex vállalati funkció irányításához vajon 2-4 kulcs mutatószám (KPI) elegendő ?!
Alapvető lean elv, hogy az amit nem mérünk, azt nem tudjuk javítani, fejleszteni.
Megalapozott mutatók és trendek információi nélkül lehetetlen:
- hatékonyan irányítani,
- célokat kijelölni,
- fejlődni.
Ahhoz, hogy ne vakon és célok nélkül kelljen működni, szükséges egy operatív kontrolling rendszer, ami ha kellően hatékony, akkor egyértelmű versenyelőnyt biztosíthat.
Ebben javasoljuk az Art-of-Lean szakmai és benchmarking tapasztalatait felhasználni, a logisztikai kontrolling tréningjein elsajátítani a logisztikai kontrolling hatékony működtetését.
logisztikai kontrolling tréningünk kimenete:
- Mindenki érti a kontrolling és a logisztikai kontrolling fogalmát,
- Mindenki ismeri a hatékony teljesítménymutatók fogalmát, mikor mit kell használni és miért,
- Milyen gyakorisággal kell mit mérni, milyen formában értékeljünk,
- Ha a vállalati ERP rendszer nem képes kezelni a mutatóinkat mit tegyünk,
- Hogyan határozzuk meg a rövid és hosszútávú céljainkat.